首頁 > Cincon代理商 > CFM300S360C
影像僅供參考,以產品規格為準
CFM300S360C
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 36V 90 ~ 264 VAC Input
交換式電源 AC-DC Power Supply with PFC, ITE & Industrial, 300 Watt, Covered, 36VDC Output, 1A, 150mV
型號:
CFM300S360C
品牌:
Cincon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
36V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
8.34 A
Power (Watts)
300W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
93.5%
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.35" L x 3.47" W x 1.59" H (136.0mm x 88.0mm x 40.4mm)