CFM260S240
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 24V 260W
- 型號:
- CFM260S240
- Power (Watts)
- 260W
- Features
- PFC, Universal Input
- Size / Dimension
- 4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)
- Voltage - Input
- 85 ~ 264 VAC
- Operating Temperature
- -30°C ~ 80°C (With Derating)
- Efficiency
- 93%
- Voltage - Output 1
- 24V
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Current - Output 1
- 10.83 A