CFM260S120
- 型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 12V 260W
- 型號:
- CFM260S120
- 品牌:
- Cincon Electronics Co. LTD
數量:
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 260W
- Features
- PFC, Universal Input
- Size / Dimension
- 4.00" L x 2.00" W x 1.32" H (101.6mm x 50.8mm x 33.6mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Voltage - Input
- 85 ~ 264 VAC
- Type
- Open Frame
- Operating Temperature
- -30°C ~ 80°C (With Derating)
- Applications
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency
- Efficiency
- 92%
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Standard Number
- 60335-1; 62368-1
- Current - Output 1
- 21.67 A