CN0966B14G15SNY140
- 型號描述:
15 (Power) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
- 型號:
- CN0966B14G15SNY140
- 品牌:
- Cinch Connectivity Solutions
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Coupling Nut, Ground, Self Locking
- Connector Type
- Plug, Female Sockets
- Color
- Voltage Rating
- Current Rating (Amps)
- Mounting Type
- Free Hanging (In-Line)
- Shielding
- Shielded
- Number of Positions
- 15 (Power)
- Orientation
- N (Normal)
- Shell Size - Insert
- Operating Temperature
- -55°C ~ 200°C
- Fastening Type
- Threaded
- Termination
- Crimp
- Ingress Protection
- Environment Sealed
- Cable Opening
- 0.613" (15.57mm)