NC4SW.020 1LB
- 型號描述:
Leaded No-Clean Wire Solder Pb93.5Sn5Ag1.5 (93.5/5/1.5) 24 AWG, 25 SWG Spool, 1 lb (454 g)
SOLDER WIRE 93.5/5/1.5 LEAD/TIN/
- 型號:
- NC4SW.020 1LB
- 品牌:
- Chip Quik Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Wire Solder
- Composition
- Pb93.5Sn5Ag1.5 (93.5/5/1.5)
- Diameter
- 0.020" (0.51mm)
- Melting Point
- 565 ~ 574°F (296 ~ 301°C)
- Flux Type
- No-Clean
- Wire Gauge
- 24 AWG, 25 SWG