ESMQ201VSN152MR35S
- 型號描述:
1500 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C
- 型號:
- ESMQ201VSN152MR35S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 25
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:25
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - Snap-In
- Size / Dimension
- 1.181" Dia (30.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.457" (37.00mm)
- Capacitance
- 1500 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 3.87 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 5.805 A @ 100 kHz