首頁 > Chemi-Con代理商 > ESMG500ELL1R0ME11D
影像僅供參考,以產品規格為準
ESMG500ELL1R0ME11D
型號描述:
1 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
型號:
ESMG500ELL1R0ME11D
品牌:
Chemi-Con
原廠包裝量:
1
起訂量:1202 倍增量:1
Capacitance
1 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
17 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
42.5 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)