EMZF350ARA101MHA0G
- 型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
- 型號:
- EMZF350ARA101MHA0G
- 品牌:
- Chemi-Con
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Impedance
- 220 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 240 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 600 mA @ 100 kHz