首頁 > Chemi-Con代理商 > EMHS160ARA472MLN0S
影像僅供參考,以產品規格為準
EMHS160ARA472MLN0S
型號描述:
4.7 mF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 37mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C
型號:
EMHS160ARA472MLN0S
品牌:
Chemi-Con
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
125
起訂量:125 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
37mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
4.7 mF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.142 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.52 A @ 100 kHz