EMHK350ARA101MF80G
- 型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 300mOhm @ 400kHz 2000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
- 型號:
- EMHK350ARA101MF80G
- 品牌:
- Chemi-Con
- 點擊查看即時庫存
起訂量:900
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 300mOhm @ 400kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 96 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 240 mA @ 400 kHz