ELXS451VSN221MA25S
- 型號描述:
220 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP TH
- 型號:
- ELXS451VSN221MA25S
- 品牌:
- Chemi-Con
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - Snap-In
- Size / Dimension
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.063" (27.00mm)
- Capacitance
- 220 µF
- Voltage - Rated
- 450 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.24 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.7732 A @ 50 kHz