ELHS451VSN561MA40S
- 型號描述:
560 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- ELHS451VSN561MA40S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 200
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 560 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 450 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.95 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.7885 A @ 50 kHz
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Size / Dimension
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 1.673" (42.50mm)