首頁 > Chemi-Con代理商 > EKZN250ELL471MJC5S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZN250ELL471MJC5S
型號描述:
470 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZN250ELL471MJC5S
品牌:
Chemi-Con
原廠包裝量:
1
起訂量:344 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
53 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
850 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.7 A @ 100 kHz