EKZN100ELL102MJC5S
- 型號描述:
1000 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKZN100ELL102MJC5S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 10
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 9000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.551" (14.00mm)
- Capacitance
- 1000 µF
- Voltage - Rated
- 10 V
- Impedance
- 53 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.02 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.7 A @ 100 kHz