首頁 > Chemi-Con代理商 > EKZM350ELL471MJ16S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZM350ELL471MJ16S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 35Volts 470uF 20% Tol.
型號:
EKZM350ELL471MJ16S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.689" (17.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
28 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
880 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.76 A @ 100 kHz