EKZM350ELL102MK20S
- 型號描述:
1000 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
- 型號:
- EKZM350ELL102MK20S
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.846" (21.50mm)
- Capacitance
- 1000 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Impedance
- 17 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.488 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.48 A @ 100 kHz