首頁 > Chemi-Con代理商 > EKZE630ELL182MM40S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKZE630ELL182MM40S
型號描述:
1800 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EKZE630ELL182MM40S
品牌:
Chemi-Con
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
250
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
1800 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
2.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.5 A @ 100 kHz
Impedance
17 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
1.634" (41.50mm)