EKZE500ELL100ME07D
- 型號描述:
- 鋁質電解電容器 - 徑向插件式 50volts 10uF 5X7
- 型號:
- EKZE500ELL100ME07D
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.079" (2.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Capacitance
- 10 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 500 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 88.2 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 210 mA @ 100 kHz