EKZE100ELL471MHB5D
- 型號描述:
- 鋁質電解電容器 - 徑向插件式 10volts 470uF 8x11.5
- 型號:
- EKZE100ELL471MHB5D
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.138" (3.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.512" (13.00mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 10 V
- Impedance
- 72 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 380 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 760 mA @ 100 kHz