EKXJ401ELL270MK20S
- 型號描述:
27 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL TH
- 型號:
- EKXJ401ELL270MK20S
- 品牌:
- Chemi-Con
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.846" (21.50mm)
- Capacitance
- 27 µF
- Voltage - Rated
- 400 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 300 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 750 mA @ 100 kHz