EKXJ201ELL560MJ25S
- 型號描述:
56 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 56UF 20% 200V RADIAL TH
- 型號:
- EKXJ201ELL560MJ25S
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 12000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.043" (26.50mm)
- Capacitance
- 56 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 345 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 862.5 mA @ 100 kHz