EKXJ201ELL471MM45S
- 型號描述:
470 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 470UF 20% 200V RADIAL
- 型號:
- EKXJ201ELL471MM45S
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 12000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.831" (46.50mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.77 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.9825 A @ 100 kHz