EKXJ201ELL221MK40S
- 型號描述:
220 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKXJ201ELL221MK40S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 7-12工作天
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 12000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.634" (41.50mm)
- Capacitance
- 220 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.075 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.41875 A @ 100 kHz