EKXJ201ELL181MM20S
- 型號描述:
180 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 180UF 20% 200V RADIAL
- 型號:
- EKXJ201ELL181MM20S
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.846" (21.50mm)
- Capacitance
- 180 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 895 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.01375 A @ 100 kHz