EKXJ201ELL151MK35S
- 型號描述:
150 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL
- 型號:
- EKXJ201ELL151MK35S
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 12000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.437" (36.50mm)
- Capacitance
- 150 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 860 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.935 A @ 100 kHz