EKXJ201ELL121ML20S
- 型號描述:
120 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL
- 型號:
- EKXJ201ELL121ML20S
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.846" (21.50mm)
- Capacitance
- 120 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 695 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.56375 A @ 100 kHz