EKXJ201ELL101MU20S
- 型號描述:
100 μF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL
- 型號:
- EKXJ201ELL101MU20S
- 品牌:
- Chemi-Con
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.571" Dia (14.50mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 10000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.846" (21.50mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 615 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.38375 A @ 100 kHz