EKVA451VSN681MA45S
- 型號描述:
- 鋁質電解電容器 - 嵌入式 450VDC 680uF Tol 20% 35x45mm AEC-Q200
- 型號:
- EKVA451VSN681MA45S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 200
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - Snap-In
- Size / Dimension
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.870" (47.50mm)
- Capacitance
- 680 µF
- Voltage - Rated
- 450 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.16 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.0888 A @ 50 kHz