首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMS201VSN391MP25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMS201VSN391MP25S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 200Volts 390uF 20% Tol.
型號:
EKMS201VSN391MP25S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.083" (27.50mm)
Capacitance
390 µF
Voltage - Rated
200 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.34 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.01 A @ 50 kHz