首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMR451VSN681MA50S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR451VSN681MA50S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 450Volts 680uF 20% Tol.
型號:
EKMR451VSN681MA50S
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
2.067" (52.50mm)
Capacitance
680 µF
Voltage - Rated
450 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.36 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.3748 A @ 50 kHz