首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMR451VSN271MR30S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR451VSN271MR30S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 450Volts 270uF 20% Tol.
型號:
EKMR451VSN271MR30S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.280" (32.50mm)
Capacitance
270 µF
Voltage - Rated
450 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.26 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.8018 A @ 50 kHz