首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMR451VSN181MQ30S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR451VSN181MQ30S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 450Volts 180uF 20% Tol.
型號:
EKMR451VSN181MQ30S
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.000" Dia (25.40mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.280" (32.50mm)
Capacitance
180 µF
Voltage - Rated
450 V
Ripple Current @ Low Frequency
1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.43 A @ 50 kHz