EKMR451VSN151MQ25S
- 型號描述:
150 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EKMR451VSN151MQ25S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - Snap-In
- Size / Dimension
- 1.000" Dia (25.40mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.083" (27.50mm)
- Capacitance
- 150 µF
- Voltage - Rated
- 450 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 890 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.2727 A @ 50 kHz