首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMR401VSN221MP35S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR401VSN221MP35S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 400Volts 220uF 20% Tol.
型號:
EKMR401VSN221MP35S
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.476" (37.50mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
400 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.5587 A @ 50 kHz