首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMR401VSN102MA55S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR401VSN102MA55S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 1000uF 400 Volt
型號:
EKMR401VSN102MA55S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:400 倍增量:200
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.575 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
2.244" (57.00mm)