首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMR3B1VSN102MR50S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR3B1VSN102MR50S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 315Volts 1000uF 20% Tol.
型號:
EKMR3B1VSN102MR50S
品牌:
Chemi-Con
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension
1.181" Dia (30.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
2.067" (52.50mm)
Capacitance
1 mF
Voltage - Rated
315 V
Ripple Current @ Low Frequency
2.61 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.7323 A @ 50 kHz