EKMR351VSN122MA50S
- 型號描述:
1.2 mF 350 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1.2MF 20% 350V SNAP TH
- 型號:
- EKMR351VSN122MA50S
- 品牌:
- Chemi-Con
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - Snap-In
- Size / Dimension
- 1.378" Dia (35.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.969" (50.00mm)
- Capacitance
- 1.2 mF
- Voltage - Rated
- 350 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.86 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 4.0898 A @ 50 kHz