首頁 > Chemi-Con代理商 > EKMR251VSN561MQ30S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKMR251VSN561MQ30S
型號描述:
鋁質電解電容器 - 嵌入式 250Volts 560uF 20% Tol.
型號:
EKMR251VSN561MQ30S
Capacitance
560 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.61 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.415 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)