EKMR201VSN122MQ45S
- 型號描述:
1.2 mF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 200V POLAR
- 型號:
- EKMR201VSN122MQ45S
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 1.000" Dia (25.40mm)
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.870" (47.50mm)
- Capacitance
- 1.2 mF
- Voltage - Rated
- 200 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.58 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 3.87 A @ 50 kHz