EKMG500ELL331MJ16S
- 型號描述:
330 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL TH
- 型號:
- EKMG500ELL331MJ16S
- 品牌:
- Chemi-Con
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.689" (17.50mm)
- Capacitance
- 330 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 410 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 615 mA @ 100 kHz