EKMG500ELL331MJ16S
- 型號描述:
- 鋁質電解電容器 - 徑向插件式 50volts 330uF 10x16
- 型號:
- EKMG500ELL331MJ16S
- 品牌:
- Chemi-Con
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.689" (17.50mm)
- Capacitance
- 330 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 410 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 615 mA @ 100 kHz