首頁 > Challenge Electronics代理商 > CAC42-03W42-28-2X
影像僅供參考,以產品規格為準
CAC42-03W42-28-2X
型號描述:
4 Ohms General Purpose, Enclosure Included Speaker 3 W 420 Hz ~ 20 kHz Top Oval
CHAMBER ASSEMBLY
型號:
CAC42-03W42-28-2X
品牌:
Challenge Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Size / Dimension
1.681" L x 1.339" W (42.70mm x 34.00mm)
Shape
Oval
Type
General Purpose, Enclosure Included
Technology
Magnetic
Material - Cone
Polyurethane (PU), Polyethylenimine (PEI)
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Termination
Wire Leads
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant
420Hz
Port Location
Top
Height - Seated (Max)
1.102" (28.00mm)
Impedance
4 Ohms
Power - Max
4 W
Power - Rated
3 W
Frequency Range
420 Hz ~ 20 kHz
Efficiency - dBA
100.00
Efficiency - Testing
3W/10cm