CPD76X-1N5817-CT20
- 型號描述:
Diode 20 V 1A Surface Mount Die
DIODE SCHOTTKY 20V 1A DIE
- 型號:
- CPD76X-1N5817-CT20
- 品牌:
- Central Semiconductor Corp
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tray
- Package / Case
- Die
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- Current - Average Rectified (Io)
- 1A
- Supplier Device Package
- Die
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 150°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 20 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 450 mV @ 1 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1 mA @ 20 V