首頁 > Carling Technologies代理商 > V1B2UJPB-G9C63-300
影像僅供參考,以產品規格為準
V1B2UJPB-G9C63-300
型號描述:
Rocker Switch SPST 15A (DC) Panel Mount, Snap-In
SWITCH ROCKER SPST 15A 24V
型號:
V1B2UJPB-G9C63-300
品牌:
Carling Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10 倍增量:1
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Circuit
SPST
Switch Function
On-Off
Current Rating (Amps)
15A (DC)
Voltage Rating - DC
24 V
Actuator Type
Convex (Reverse V) - Illuminated
Color - Actuator/Cap
Black
Actuator Marking
Low Beam - High Beam, Vertical
Illumination Type, Color
LED, Amber/Green
Illumination Voltage (Nominal)
24 VDC
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Ingress Protection
IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Features
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C