首頁 > Carling Technologies代理商 > V15AB10C-ARB00-000
影像僅供參考,以產品規格為準
V15AB10C-ARB00-000
型號描述:
Rocker Switch SPST 15A (AC) 125 V Panel Mount, Snap-In
Rocker開關 V15AB10CARB00000
型號:
V15AB10C-ARB00-000
品牌:
Carling Technologies
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Current Rating (Amps)
15A (AC)
Mounting Type
Panel Mount, Snap-In
Circuit
SPST
Switch Function
On-Off
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Illumination Type, Color
Neon, Red
Illumination Voltage (Nominal)
125 VAC
Actuator Type
Convex (Reverse V) - Illuminated
Approval Agency
CSA, UL, VDE
Ingress Protection
IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Color - Actuator/Cap
Black
Actuator Marking
No Marking
Voltage Rating - AC
125 V