TCKIC476CT
- 型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2312 (6032 Metric) 1.4Ohm @ 100kHz
TANT 10% 16V 47UF C CASE STD
- 型號:
- TCKIC476CT
- 品牌:
- Cal-Chip Electronics, Inc.
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 500mOhm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)