CHV1210N2K0102KXT
- 型號描述:
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
HVCAP1210 X7R 1000PF 10% 2KV
- 型號:
- CHV1210N2K0102KXT
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.102" (2.60mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1000 pF