CHV1210N250474KXT
- 型號描述:
0.47 μF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
HVCAP1210 X7R .47UF 10% 250V
- 型號:
- CHV1210N250474KXT
- 品牌:
- Cal-Chip Electronics, Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Voltage - Rated
- 250V
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.102" (2.60mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.47 µF