CHV1210N1K0223KXT
- 型號描述:
0.022 μF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
HVCAP1210 X7R .022UF 10% 1KV
- 型號:
- CHV1210N1K0223KXT
- 品牌:
- Cal-Chip Electronics, Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.102" (2.60mm)
- Capacitance
- 0.022 µF