CHV0805N500270JCT
- 型號描述:
27 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
HVCAP0805 COG 27PF 5% 500V
- 型號:
- CHV0805N500270JCT
- 品牌:
- Cal-Chip Electronics, Inc.
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 500V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 27 pF